Januárové novinky Fujifilm v Eshope

Fujifilm X100F

Keď Fujifilm v roku 2010 predstavil ako prvý výrobca na svete plány na výrobu prémiového kompaktného fotoaparátu FUJIFILM X100 s APS-C snímačom, objektívom FUJINON s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a jedinečným hybridným hľadáčikom dočkal sa obrovského úspechu. Druhá generácia bola predstavená vo februári 2013 s označením X100S. Tretia verzia tejto populárnej série sa začala predávať v septembri 2014 s menom X100T. Najnovšia štvrtá generácia (X100F) má zdokonalený obrazový snímač, výkonnejší obrazovaný procesor a hybridný hľadáčik ale klasická koncepcia dizajnu zostala zachovaná.

Fujifilm X-T20

FUJIFILM X-T20 je kompaktný a ľahký mirrorless digitálny fotoaparát, ktorý disponuje APS-C snímačom s technológiou X-TransTM CMOS III a rozlíšením 24.3MPix. Spolu so snímačom sa oproti predchodcovi zmenil aj obrazový procesor ktorý prináša rýchlejší AF, lepšie sledovanie pohyblivých subjektov a 4K video. Volič expozičnej kompenzácie umožňuje korekciu až do ±5 EV, a zmenou prešiel aj zadný displej. X-T20 má výklopný displej s dotykovým ovládaním. Pri fotografovaní je ho možné používať na výber oblasti ostrenia, ako spúšť resp. pri listovaní a zoomovaní záberov.

Fujinon XF50mmF2 R WR

Objektív Fujinon XF50mmF2 R WR dopĺňa radu kompaktných objektívov (FUJINON XF35mmF2 R WR and XF23mmF2 R WR) ktoré boli predstavené v poslednom čase.

Fujifilm GXF systém

Po uvedení APS-C snímačov v roku 2011 si získala rada X veľa uznania od profesionálnych fotografov i nadšencov vďaka svojim kvalitám a malým rozmerom a začala sa používať vo všetkých fotografických žánroch, či už ide o portréty, krajinársku, street alebo športovú fotografiu. Napriek tomu sa mnoho fotografov dožadovalo fotoaparátov s väčším snímačom a vyšším rozlíšením ktoré by potrebovali pre komerčné zákazky, štúdiové portréty a pod. Fujifilm odpovedal na ich potreby vývojom nového fotoaparátu ktorý čerpá z génov série X.

FUJIFILM GFX 50S je strednoformátový mirrorless fotoaparát ktorý používa snímač s rozmermi 43.8x32.9mm a rozlíšením 51.4 MPix. Súčasťou tejto novej kategórie budú aj objektívy ktoré sa uvádzajú okamžite na trh – “FUJINON GF63mmF2.8 R WR”, “FUJINON GF32-64mmF4 R LM WR” a “FUJINON GF120mmF4 R LM OIS WR Macro”.