Letné novinky Peakdesign v Eshope

Peakdesign Cuff

Kvalitnejší popruh je vyrobený z hladšieho a odolnejšieho nylonového materiálu s pevnejším úpletom. Nová je duralová pracka umožňujúca utiahnutie jednou rukou, spojka kotvičky s novým dizajnom je menšia, rýchlejšia a bezpečnejšia. Kotvička s tenším okom, magnet pre pripevnenie ako náramok. Na výber máte z dvoch farebných variantov – klasická čierna a u brašní PeakDesign obľúbená Ash – svetlo šedá s koženým elementom.

Peakdesign Leash

Popruh je úplne prepracovaný a všetky jeho časti sú vylepšené. Kvalitnejší popruh je vyrobený z hladšieho a odolnejšieho nylonového materiálu s pevnejším úpletom, nové sú dve duralové pracky umožňujúce veľmi rýchle nastavenie dĺžky popruhu na oboch koncoch, tak ako u Slide a Slide Lite. Spojky kotvičiek s novým dizajnom sú menšie, rýchlejšie a bezpečnejšie. Kotvičky s tenším okom, Anchor Mount na pripevnenie kotvičky na spodnú stranu fotoaparátu a výber z dvoch farebných variantov – klasická čierna ako u brašní Peak Design obľúbená Ash – svetlo šedá s koženým elementom.

Anchor Mount Plate

Anchor Mount plate je precízne obrobený duralový adaptér pre statívový závit na spodnej strane fotoaparátu. Umožňuje pripevnenie kotvičky Micro Anchor na spodnej strane fotoaparátu. Zvlášť s dlhšími objektívmi je tak zaručené pohodlnejšie, bezpečnejšie, nenápadnejšie a stabilnejšie upevnenie fotoaparátu na popruh, tak ako to bolo predtým možné u popruhov Slide a Slide Lite vďaka statívovej doske. Anchor Mount sa so svojim veľmi estetickým dizajnom perfektne hodí k menším štýlovým fotoaparátom. Anchor Mount je obsiahnutý v balení Leash (čierny pri čiernej verzie Leash, leštený u verzie Ash). Samostatne balený má farbu čiernu. (Anchor Mount nie je kompatibilný so stavívovými hlavami ani držiakom Capture).

Micro Anchor Links

Nové kotvičky Micro Anchor links sú ešte dokonalejšie. Oká z materiálu Dyneema sú takmer o polovicu tenšie a idú tak jednoducho pripevniť aj k menším fotoaparátom a kompaktom s menšími pripevňovacími okami pre popruhy / pásky, čo bola jedna z najžiadanejších zmien. Nosnosť kotvičiek pritom zostala zachovaná. Disk kotvičky je na jednej strane skosený a umožňuje tak veľmi jednoduché založenie a zacvaknutie kotvičky do spojk – takmer bez nutnosti zatlačenia kotvičky do spojky. Odpojenie (vysunutie) kotvičky od spojky však zostalo bez zmeny a stále vyžaduje stlačenie kotvičky a jej vysunutie.