FUJIFILM X100V

„The one any only“

Piata generácia Fujifilm X100 s označením X100V, je významnou aktualizáciou v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi a obsahuje novo navrhnutý objektív 23 mm f/2, vylepšený hybridný hľadáčik, utesnenie proti poveternostným vplyvom* a nový vyklápací displej. Použitá je najnovšia generácia snímača X-TransTM CMOS 4** a X-Processor 4.

Dizajn sformovaný na tvorbu obrazu

Nadčasové telo fotoaparátu X100V má vrchnú a spodnú časť vyfrézovanú z jedného kusu hliníka, výsledkom čoho je odolné klasické telo s čistými hranami. Lak so saténovým povrchom zabezpečuje lepší grip, aby sa fotoaparát držal pohodlnejšie a istejšie. Prvý krát je rad X100 utesnený proti poveternostným vplyvom, aj ak je na objektíve nasadený adaptér AR-X100 s ochranným filtrom. Nový vyklápací LCD dotykový displej je umiestnený v zadnej časti fotoaparátu a pridáva ďalšiu funkcionalitu, pretože poskytuje intuitívne dotykové ovládanie.

Nový objektív

Model X100V je vybavený novým objektívom 23mm f/2.0, ktorý zaistí, že každý detail bude na snímači X-TransTM CMOS 4 krásne vykreslený. Objektív je navrhnutý tak, aby oproti predchodcovi poskytoval menšie skreslenie a ešte vyššiu ostrosť. Nový objektív je významným krokom vpred. Stále si zachováva rovnakú kompaktnú veľkosť a kompatibilitu so staršími konverznými predsádkami WCL / TCL. V objektíve je tiež zabudovaný 4-stop ND filter.

Srdcom X100V je najmodernejšia kombinácia snímača X-TransTM CMOS 4 a X-Processor 4. generácie. Snímač s rozlíšením 26,1Mpix používa technológiu BSI na maximalizáciu kvality a dynamického rozsahu, zatiaľ čo jeho jedinečná neperiodická mriežka farebných filtrov odstraňuje efekt moaré a chromatickú aberáciu bez potreby optického AA filtra. Štvorjadrový procesor X-procesor 4 nielen zaisťuje rýchle a hladké spracovanie snímok, ale vďaka novému algoritmu zvyšuje výkonnosť AF pri svetelných podmienkach až do -5EV.

Vidieť svet inak

Vylepšený hybridný hľadáčik X100V umožňuje rýchlo a ľahko si vybrať medzi optickým hľadáčikom so zväčšením 0,52x (OVF) alebo elektronickým hľadáčikom s OLED panelom (rozlíšenie 3,69 mil. bodov). OVF ponúka 95% pokrytie snímky a má korekciu paralaxy. EVF fotoaparátu poskytuje obraz v reálnom čase aj s náhľadom výslednej fotografie. Funkcia Electronic Range Finder (ERF) umožňuje zobrazenie malého EVF v pravom dolnom rohu OVF, čo dáva fotografom ďalší nástroj pri komponovaní a voľbe správnej expozície.

Viac ako len fotoaparát

X100V ponúka možnosť záznamu 4K videa až 30 snímok za sekundu alebo zachytenie až 120 snímok za sekundu pri 1080p (Full HD) pre vytvorenie super spomaleného videa. Filmári, ktorí potrebujú extrémnu vernosť farieb, môžu nahrávať v 10-bitovej farebnej hĺbke 4:2:2 externe cez HDMI port a na svoje videozáznamy použiť filmové simulácie, ako je napr. ETERNA.

Voliteľné príslušenstvo

Použite širokouhlú konverznú predsádku (WCL-X100 II) alebo telekonverznú predsádku (TCL-X100 II) na predĺženie pevnej ohniskovej vzdialenosti 23mm na ekvivalent 28mm (0,8x) alebo 50mm (1,4x).

Prémiové puzdro z pravej kože (LC-X100V) poskytuje úplný prístup k batérii a pamäťovej karte fotoaparátu.

New

s pevným objektívom

Fujifilm X100VI

1,799.00 s DPH
New

Originálne príslušenstvo

Telekonvertor TCL-X100II

319.00 s DPH
New

Originálne príslušenstvo

Širokouhlý konvertor WCL-X100II

299.00 s DPH

Originálne príslušenstvo

Batéria Fujifilm NP-W126S

56.00 s DPH