TURČAN-AUTO “Cesta je cieľ a cieľ je cesta”

Na potulkách karavanom s Nikonom Zfc…..

Firma TURČAN-AUTO vznikla v roku 1988 a vnímal som túto značku, ako moderného výrobcu karavanov s dlhoročnými skúsenosťami. Ako fotograf som mal však minulý rok príležitosť bližšie nakuknúť “pod pokličku” a zoznámiť sa s produkciou tejto úspešnej firmy podrobnejšie.

Fotografovali sme autá určené na dlhé cesty, ale aj do terénu a fotenie ma naozaj veľmi bavilo. Keďže sám rád cestujem a trávim voľný čas v prírode, bolo len otázkou času, kedy začne hlodať červíček zvedavosti…a keďže firma TURČAN-AUTO karavany aj požičiava, dohodol som si v jeden voľný víkend krátku zápožičku “na skúšku”. Počasie bolo neisté, plán cesty podobný – proste ideálny plán na karavan:))

Kalendár ohlasoval príchod Martina na bielom koni a v dolinách sa už pani zima nesmelo ohlasovala prvými mrazmi. Tešil som sa a zároveň som mal trošku obavu, či sa z romantického večera nezobudíme do krutostudeného rána…. Pri preberaní karavanu sme dostali krátku inštruktáž o rozkladaní lôžkovej časti, použití wecka/sprchy a hlavne o tom nezávislom kúrení všakže:)) Hneď po krátkom školení sme teda vyrazili smer Slovenský raj. Pri výjazde z Martina sme však kvôli počasiu a časovým dôvodom nakoniec zmenili smer na Banskú Štiavnicu, ktorá nesklame v žiadnom počasí/ročnom období. Po presadnutí z Nissan Note som sa prvých 20km cítil, ako Guliver cestujúci na ostrov Liliput. Tento pocit však ubiehajúcimi kilometrami rýchlo zmizol.

Možno len uličky Banskej Štiavnice sa mi zdali viac tesné, než som bol zo svojho auta zvyknutý:)) Cítil som sa asi niekde na pol ceste medzi kamionistom a šoférom autobusu, čo nakoniec nebol vôbec zlý pocit:))

Neviem tu príliš opisovať technickú stránku zapožičaného karavanu, pretože nie je s čím porovnávať a dva dni je naozaj krátka doba na objektívny názor s reálnou výpovednou hodnotou. Auto fungovalo ako malo a od slečny z TURČAN-AUTO, ktorá nám odovzdávala kľúče sme dostali tel. číslo, na ktoré sme mali v prípade akéhokoľvek problému kedykoľvek volať. Všetko však /včetne kúrenia/ fungovalo a tak sme žiadnu telefonickú technickú podporu počas výletu nepotrebovali a žiadne obávané ranné umrznutie sa nekonalo:))

Pocit z takéhoto typu cestovania bol perfektný. Ničím nelimitovaný, sám sebe pánom a s možnosťou zastaviť kdekoľvek podľa chuti a nálady…Ubehlo to strašne rýchlo a keď som vracal kľúče, v hlave mi išli nápady, kde všade by som si vedel dovolenku s karavanom predstaviť.

Myslím si, že pre mňa ako fotografa, ktorý má rád tiché miesta, kde čas plynie tak nejak pomalšie je karavan ideálny spôsob, ako si oddýchnúť, vypnúť, načerpať novú energiu. Týmto ďakujem fy. TURČAN-AUTO za možnosť zažiť, aké to je stráviť víkend v obytnom automobile a pripájam fotogalériu, ako spomienku na nezabudnuteľný víkend.

Myslím, že keby čínsky Mr. Konfucius žil v dnešnej dobe, tak mu istotne myšlienka “Cesta je cieľ a cieľ je cesta” príde na myseľ práve za volantom karavanu!

fotografie v galérií: Nikon Zfc/Nikkor 24-200/ 4-6,3VR

fototechniku Nikon si môžete zakúpiť aj prostredníctvom nášho e-shopu blackdog.sk! Bližšie info tu: info@blackdog.sk

link TURČAN-AUTO: https://www.turcan-auto.sk/