Novinky Fujifilm v Eshope

Fujifilm X-Pro3

Fujifilm uvádza na trh nový mirrorless fotoaparát, ktorý sa vracia späť k podstate fotografie – FUJIFILM X-Pro3. Fotoaparát má jedno z najodolnejších vyhotovení tiel fotoaparátov vďaka použitiu titánu, ktorý má vynikajúci pomer odolnosti k hmotnosti. K dispozícii budú dve farebné variácie s ďalšou technológiou povrchového kalenia DuratectTM pre extra odolnosť. X-Pro3 používa snímač s rozlíšením 26.1MP X-TransTM *2 CMOS 4 s technológiu BSI a procesor na spracovanie obrazu “X-Processor 4”, prvýkrát uvedený vo FUJIFILM X-T3. Použitím tejto kombinácie a nového firmvéru AF s detekciou fáz teraz pracuje aj pri jase -6EV, ktorý je veľmi blízko tmy. Nový „Pokročilý hybridný hľadáčik“ využíva organický panel EL s vysokým rozlíšením 3,69 milióna bodov a vyznačuje sa vysokou svietivosťou a pokročilou farebnou reprodukciou. Novinkou je aj filmová simulácia filmu „CLASSIC Neg“, ktorá simuluje negatívny farebný film, ktorý sa bežne používal pri každodenných fotografiách.

Fujifilm X-A7

X-A7 má novo vyvinutý obrazový snímač APS-C s rozlíšením 24,2MP. Senzor používa medené vodiče pre rýchlejšie čítanie údajov. Tiež poskytuje fázové zaostrovanie po celej ploche senzora. Vďaka tomu má fotoaparát veľmi rýchly a presný AF schopný bleskovo zistiť a sledovať oči a tváre aj pri slabom osvetlení. X-A7 je vybavený 4K a vysokorýchlostným videom a možnosťou vysokej citlivosti ISO, aké sa doteraz v tejto triede fotoaparátov nikdy nenachádzali. Takéto pokročilé funkcie sú zabalené do kompaktného fotoaparátu s hmotnosťou iba 320g, čo z neho robí skvelú voľbu na fotoaparát, ktorý zoberiete kamkoľvek.
Fujifilm v štýlovom tele fotoaparátu s hmotnosťou iba 320g. Profesionálne funkcie videa, rozlíšenie 4K a vysokorýchlostné snímanie pre zachytenie každého momentu. Vďaka jednoduchému dotykovému ovládaniu na veľkom otočnom displeji je ideálny pre vloggerov.

Fujifilm X-T3

Fujifilm predstavuje nový model FUJIFILM X-T3, najnovší model v rade digitálnych mirrorless fotoaparátov série X, známy svojou unikátnou technológiou reprodukcie farieb, kvalitou obrazu vo fotografii aj videu. Najnovší model X-T3 je vybavený novým snímačom X-Trans CMOS 4 a procesorom X-Processor 4, ktorý prináša novú, štvrtú generáciu radu X. Rad X začal s verziou X100 v roku 2011. Model snímača X-Trans 1 bol predstavený v roku 2012 a stal sa prvým, ktorý využíva jedinečné farebné filtračné pole založené na rozsiahlej fotografickej expertíze firmy FUJIFILM na dosiahnutie mimoriadneho výkonu, rovnako ako EXR profesor Pro pre spracovanie obrazu. Sedem rokov sa rad X a jeho kombinácia snímačov a procesorov naďalej vyvíjajú. X-Trans CMOS II / EXR Processor Pro II boli použité v X-T1 v roku 2014 a “X-Trans CMOS III “/” X-Procesor Pro” v modeloch X-Pro2 a X-T2, vydaných v roku 2016. Tri generácie vývoja neustále vylepšujú kvalitu obrazu a rýchlosť.

Fujifilm X-T100

Fujifilm X-T100 je najnovší prírastok digitálnych fotoaparátov série X. Elegantný, retro a štýlový dizajn ponúka množstvo funkcií, vrátane elektronického hľadáčika s vysokým rozlíšením. Výklopný LCD displej a dlhá životnosť batérie, až 430 snímok. Malý, ale odolný X-T100 váži iba 448g s hliníkovou vrchnou časťou s eloxovaným povrchom, dodáva príjemný retro vzhľad a luxusný dizajn. Výkonný APS-C snímač s rozlíšením 24,2 megapixelov je 14-krát väčší ako snímač vo vnútri bežného smartfónu.Fotoaparát je vybavený systémom fázovej detekcie a novým algoritmom automatického zaostrovania, ktorý ponúka rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie. V kombinácii s vynikajúcou kvalitou obrazu FUJIFILM a technológiou reprodukcie farieb, Fujifilm X-T100 je fotoaparát, ktorý je ideálny spoločník pre každého kto rád fotografuje.

Instax Square SQ6

Instax SQUARE SQ6 je kompatibilný s filmom štvorcového formátu ako nový prírastok do série fotoaparátov instax, ktorý umožňuje používateľom vychutnať si okamžitú fotografiu priamo na mieste. Rôzne funkcie snímania, jednoduchý štýlový dizajn a fotografie štvorcového formátu vyhovejú vášmu štýlu a umožňujú fotoaparát vziať kamkoľvek, čím sa zabezpečí, že nikdy nezmeškáte výnimočný moment. S fotoaparátom SQ6 predstavujeme aj nový štvorcový film s čiernym okrajom. Pridaním čierneho rámčeka si môžete vychutnať fotografovanie v štvorcom formáte, ktorý zdôrazňuje živosť a kontrast fotografií. SQ6 má rôzne funkcie, ktoré je možné použiť v každej situácii. Fotoaparát má funkciu automatického nastavenia expozície, ktorá sa aktivuje po stlačení tlačidla spúšte. Zisťuje jas prostredia a nastavuje optimálnu rýchlosť závierky a intenzitu blesku. Dokonca aj v tmavej miestnosti môžu byť predmety a pozadie zreteľné a jasné.