HÄHNEL Pro Cube 2 – nabíjanie v kocke :)

Záverom minulého roku som používal počas celodenných fotení inteligentnú nabíjačku Pro Cube 2, ktorá sa vyrába vo verzii pre Sony, Nikon Canon, Olympus a Panasonic/Fuji. Všetky verzie majú identický základ. Vymieňa sa na nich len vrchná časť, podľa toho pre ktorú značku fotoaparátu je určená. Panasonic spolu s Fujifilmom dostali modrú farbu, ktorá sa mne osobne páči.

Musím povedať, že niečo podobné som hľadal už dávno. Fotím obvykle od rána do noci s dvomi fotoaparátmi súčasne. Preto je veľká výhoda nabíjať dve batérie naraz a vidieť súčasne na displeji aktuálny stav nabíjania. Takúto možnosť žiaľ štandardne pribalená nabíjačka od žiadneho výrobcu fotoaparátov neponúka.

Aké boli osobné skúsenosti?

Ako je už z názvu jasné, dizajn vychádza z tvaru kocky. Na vrchnej hrane po obvode je pomerne ostrá hrana. Keď ale založíte do nabíjačky magnetické plató na tužkové batérie, tak všetko krásne lícuje a sedí. Naozaj pekne vymyslené a plne funkčné:) Súčasťou balenia je aj sieťový kábel do 12V autozásuvky. Pár krát som ho pri presunoch využil, len treba rátať s pomalším nabíjaním. Tiež sa mi páči USB konektor z bočnej strany vďaka ktorému je možné pripojiť napr. mobil, tablet, power banku. Na stránke výrobcu sa uvádzajú doby nabitia 2 batérií súčasne 2,5h, ale mne to trvalo výrazne menej. V praxi som jednu vybitú batériu nabíjal cca 1 hodinu.

Pre koho je Hahnel Pro Cube2 určený?

  • vlastníte viac ako 2 akumulátory pre Váš fotoaparát.
  • používate blesk, alebo iné zariadenie na tužkové batérie.
  • chcete z jednej nabíjačky nabíjať aj svoj mobilný telefón, prípadne iné zariadenie cez USB port. – ak máte radi pekný dizajn:)

Záverečné hodnotenie:

O firma Hanel som do nedávnej doby ani netušil. O to viac som prekvapený aké dizajnovo pekné a funkčné veci majú v sortimente. Nabíjačka sa stala už súčasťou mojho vybavenia na cestách a som veľmi spokojný s jej funkčnosťou a dizajnom. Jediné možné mínus ak by som mal nejaké hľadať okrem možno vyššej ceny je, že displej neukazuje presnú hodnotu priebežného a konečného nabitia. Osobne mi to však pri cestovnej nabíjačke neprekáža..

Klady

+ možnosť nabíjania 2 akumulátorov súčasne
+ doplnkový magnetický plate na 4ks AA tužkových batérií
+ dizajn, spracovanie, funkčnosť
+ adaptér do auta s 12V autozásuvkou
+ rýchlonabíjanie so stavovým LED displejom
+ USB port s možnosťou pripojenia ďalšieho zariadenie /mobil,tablet,power banka, atď./
+ inteligentný nabíjací proces s grafickým ukazovateľom aktuálneho stavu batérie
+ jednoduchá obsluha

Zápory

– vyššia cena

Nabíjačku HÄHNEL Pro Cube 2 ako aj ďalšie produkty firmy HÄHNEL si môžte kúpiť v našom eshope Blackdog.sk