Instax Square SP-3 SQ na svadbe

Fujifilm Instax

Po Instax Square tlačiarni od Fujifilmu som pokukoval už dávno. Stále to však nebolo ono a nevedel som sám seba presvedčiť, že to je naozaj nevyhnutná investícia. Veď v porovnaní s Canon Selphy je cena za tlač vyššia, formát fotky menší. I keď tá polaroidová instantná fotka vždy mala kurva niečo do seba:))

Proste aj keď je fotografia a všetko okolo nej o emóciach, dlho som odolával tomuto pokušeniu. Ale do vtedy sa chodí s krčahom, veď to poznáte…Keď som 6. novembra na Fotoslovakii prvý krát uvidel a mal možnosť vyskúšať zbežne predprodukčnú vzorku tak som hneď vedel že je ruka v rukáve. Proste taký ten pocit, keď všetko hrá. Dizajn, štvorcový formát fotografie, poriadny akumulátor a nie trápne mikrotužky, a k tomu ako bonus parádny Fujifilm album do ktorého sa fotky len pekne pozasúvajú. Ideálne na svadby, alebo pri cestovateľskej fotografií ak chcete okamžite potešiť fotkou niekoho s kým sa už možno nikdy nestretnete.

Fujifilm Instax
Fujifilm Instax

Fujifilm Instax Square SP-3 SQ v akcii na svadbe

A tak som neodolal a využil príležitosť  vyskúšať  ako to bude fungovať na poslednej svadbe v sezóne 2017. Bola to len malá svadbička, kde som končil nejak v čase televíznych novín, čo bola zároveň výzva. Stihol som však s prehľadom počas večere vytlačiť a pekne pripraviť celý album. Ten potom koloval od stola k stolu a mňa úprimne tešilo sledovať tie emócie a úsmevy ktoré sa mi podarilo vyvolať.

V čase, tejto konkrétnej svadby ešte nebol dostupný fw vďaka ktorému sa dalo tlačiť na tlačiareň priamo z fotoaparátu. Preto som musel trochu zložitejšie poslať fotky z X-T2ky do mobilu a následne odosielať fotky do tlačiarne. Mobilná aplikácia Instax Share je však užívateľsky jednoduchá a išlo to naozaj rýchlo.

Momentálne s posledným fw je samozrejme možné po spárovaní cez wifi tlačiť na Instax Square priamo z Fujifilm fotoaparátov. Jednoduché, rýchle, funkčné.

Za mňa sa určite oplatilo počkať na tretiu generáciu tejto tlačiarne a po reálnych skúsenostiach ju možem len vrelo doporučiť. Ak sa vám páči čaro “polaroidovej” fotky a neporovnávate ju s atramentovou tlačou čo sa vlastne ani nedá, určite si túto kompaktnú a štýlovú tlačiareň zamilujete:)