Vallerret rukavice pre fotografov v praxi

Úprimne neviem teraz úplne, že odkiaľ začať….. Je to presne taký pocit, ako keď som si cca pred dvomi mesiacmi na stránke FocusNordic prezeral ponuku foto rukavíc a snažil sa vybrať ten správny model a veľkosť. Schválne, ktoré by ste si vy vybrali z takto širokej ponuky?

https://www.focusnordic.sk/produkty/foto/fotograficke-rukavice/

Viem, ideálne by bolo mať podľa zimy a typu aktivity z každých po jednom páre. Tak ale späť do reality:)

Keďže kvalitné lyžiarske rukavice do ruskej zimy už mám dávno v skrini, vybral som si k nim ako doplnok tenké Wallerret Power Stretch ProLiner With Touch /odkaz na konci článku/. A ako druhú alternatívu do miernejšej zimy som to skombinoval s Wallerret Markhof Pro 2.0. Rukavice prišli domov niekedy začiatkom decembra. Malý technický problém bol len v tom, že chýbala adekvátna zima na odskúšanie v praxi:)

V tejto chvíli mi napadá ešte jedna dôležitá vec. Výber správnej veľkosti. Keďže nebola možnosť vyskúšania, jeden večer som obetoval recenziám ľudí, ktorí si rukavice už kúpili a napísali svoje osobné skúsenosti. Výrobca síce uvádza na svojej stránke veľkostnú tabuľku. Moja osobná skúsenosť bola však taká, že Markhof Pro 2.0 mi je pohodlný vo veľkosti XL a tenké rukavice Power Stretch ProLiner zas vo veľkosti L. Tenká rukavica totiž lepšie sedí obtiahnutá na ruke. Jej materiál je dostatočne pružný a prispôsobivý. Hrubší, teplejší model Markhof Pro 2.0 mi zas pri nasadzovaní na ruku a úchope fotoaparátu sadol vo veľkosti XL.

S rukavicami som absolvoval ťažšie aj ľahšie túry. Každý máme iný krvný obeh a tak je ťažké radiť, pre koho je ktorý model vhodný. Týmto rozhodovaním si musí prejsť každý sám za seba.

Každopádne kvalitou šitia, použitými materiálmi a užitočnými vychytávkami ma rukavice príjemne prekvapili. Tenká verzia Power Stretch ProLiner je na dotyk príjemná a funguje spoľahlivo aj na ovládanie mobilu.

Markhof Pro 2.0 majú výhodu pogumovanej dlane pre lepšie držanie fotoaparátu. Praktické vrecká s utesnenými zipsami, kde si možete vložiť napr. takéto hrejivé vankúšiky https://www.decathlon.sk/hrejive-vankusiky-na-ruky-30ks-id_8373954.html

Parádnou vychytávkou je prstová časť pre palec a ukazovák, ktorá má odnímateľnú časť a je opatrená magnetmi pre ľahšie ovládanie fotoaparátu. Mal som pred používaním trošku obavu, či mi cez pootvorenú časť pri palci a ukazováku nebude zima na prsty, no tieto strachy sa nenaplnili:) Veľmi sa mi osvedčili rukavice pri ovládaní drona. Tých 15-20 minút státia v zime s minimom pohybu by ruky bez rukavíc za iných okolností celkom potrápili.

Osobne mám z rukavíc veľkú radosť a oba modely, ktoré som mal možnosť vyskúšať možem len odporučiť. V prípade, že v zime fotíte radi, alebo fotiť z nejakého dôvodu musíte a chcete mať ruky v teple …..Vallerret rukavice Vám urobia dobrú službu!

Určite tieto rukavice v krátkej dobe zaradíme do sortimentu:)

Odkaz: https://www.focusnordic.sk/produkty/foto/fotograficke-rukavice/vallerret-markhof-pro-2.0-photography-glove-black-xl/

Odkaz: https://www.focusnordic.sk/produkty/foto/fotograficke-rukavice/vallerret-power-stretch-pro-liner-with-touch-l/